26.05.2009

Patron kim?


Sezon bitmeden takımımızda teknik direktör arayışları başladı.Bülent Korkmaz bizim büyük kaptanımızdı, bu takım için çok büyük işler yaptı.Saygı duyuyoruz.Bu sezonki başarısızlıklarla Bülent Korkmaz'ın en ufak bir alakası yok aslına bakarsanız.Takımı kimlerin! kurduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.Ancak Bülent Korkmaz takımın başında çıktığı maçlarda şunu göstermiştir ki bu takım için yeterli değildir.İyi bir hocanın altında yardımcı olarak çalışmayı kabul etmesi lazımdır yoksa bu takım için yararından çok zararı olacaktır.Hem kendi hem de Galatasaray için gururunu bir kenara bırakıp, öğrenecek daha çok şeyin olduğunu kabul etmelidir.


Sezon başında kurulan takım tüm Galatasaray'lıları ne kadar da heyecanlandırmıştı.Baros, Kewell, Meira,Lincoln, De Sanctis... Hepsi inanılması güç transferlerdi ama olmadı.Takım bir türlü istenen düzeyde istikrar sağlayamadı. Benfica, Berlin maçları hepimizi heyecanlandırdı ancak 2.yarının başında Lincoln'un takımın içinde yarattığı huzursuzluk koca bir şampiyonluğa ve şampiyonlar ligine gidilememesine sebep oldu.Kayıp 20 Milyon euronun üzerinde.


Şimdi Haldun Üstünel kendine yakışanı yapıyor ve tek başına hoca arayışına çıktı.İlk önce Schuster dendi, o olmadı...Eski hocamız Lucescu pahalı geldi...Şimdilerde yeni bir hoca üzerinde yoğunlaşıyor Üstünel.Konuşulan hocanın 3 lig şampiyonluğu ve 3 uluslararası başarısı varmış.İmza çok yakınmış..


Bu isim kim olur diye düşünüldüğünde 2 isim ön plana çıkıyor.Paul Le Guen ve Co Adriaanse.Paul Le Guen büyük takım çalıştırmaya alışık bir hoca.3 sene arka arkaya Lyon'u şampiyon yaptı.2007 den bu yana PSG'i çalıştırıyor ancak beklenen başarılara imza atamadı bir türlü.Bunda PSG nin kadrosunun Fransa ligi için yetersiz olmasının büyük bir payı var.Fransa ligini bu sene sonunda 4. bitirme imkanı var eğer son maçını kazanırsa.Geçen sezonu 16. ve bir önceki sezonu 15.bitirmiş bir takımı 4.lüğe taşımakta küçümsenemiyecek bir başarıdır bence ama PSG bu sezon sözleşmesini yenilemedi Le Guen'in.Eğer Galatasaray'a gelecekse başarılı olacağına inandığım bir hoca.Tabii öncelikle futbolcuların saygısını kazanması lazım.Yoksa Skibbe gibi ağzınla kuş tutsa yaranamaz...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder