21.05.2009

Arda Turan Metin Oktay'ın yolunda mı?
"Burada doğdum burada öleceğim. Tugay ağabey yapmıştı. Beni çok etkilemişti o zamanlar. Gerçektende isteğim bu benim. Burada doğdum burada yaşlanmak istiyorum..." sözleriyle 21/12/2008 günü Beşiktaş'ı 4-2 yendiğimiz maçı sonrası tribünlere yaptığı işareti anlatmıştı genç Arda.Yıllar önce Tugay abisinin yaptığı işareti örnek aldığını ifade etmişti.
Arda Turan genç yaşına rağmen sahadaki duruşuyla ne kadar çabuk olgunlaştığını ve takım içerisinde ne kadar söz sahibi olduğunu her geçen gün daha fazla gösteriyor.Oyun karakterinin ne kadar benzersiz olduğunu söylemeye gerek bile yok.Yıldızının parlamaya başladığı Mlada Boleslav maçı halen aklımda.Tüm tribünlerin ve Türkiye'nin sevgilisi olan bu genç acaba bu sene sonunda yuvadan uçacak mı?
Bu sene içinde Arda'yı yıpratmak için basın her geçen gün yeni bir yazı ile karşımıza çıkıyor.Amaç hem Arda'yı yıldırmak, hem de onu yuvadan koparmaya çalışmak.Kız arkadaşları ile ilgili yüzlerce haber, fotoğraf, yazı, Fransa'da gece klubüne gitmesi, tabanca resimli tshirtü, takım içinde huzursuzluk yaratması, beş para etmeyecek futbolculara tokat atması, kaptanlık sorunu vs vs vs....Sanki hepimiz 21 yaşında rahip hayatı yaşıyorduk, hiç kavga etmiyorduk, aykırı tshirtler giymiyorduk...
Bunlara ek olarak şu sıralarda da Arda'yı transfer etme girişimleri başladı.Yabancı basından alınan haberlere göre Bayern Münih Ribery'nin yerine Arda'yı istiyormuş, Juventus Arda transferi için ısrar ediyormuş, Wenger Arda'yı kadrosunda istiyormuş...Miş muş...Bütün bu konuşmaların sonucunu 3-4 ay içinde göreceğiz.Ama kesin olan bir konu var ki Arda Galatasaray'lıdır ve ömrünün sonuna kadar Galatasaray'lı olarak kalacaktır.İnancım şudurki Arda bu sene giderse bile dönüp dolaşıp Galatasaray'ına geri dönecektir ve Galatasaray'lı Arda olarak jübilesini yapacaktır.
Arda Turan da Metin Oktay gibi formasını seven, gerektiği yerde Galatasaray için kavga eden, hakeden kişiye kafayı koyan! bir Galatasaray'lıdır.Babam bana nasıl Metin Oktay'ı anlatıyorsa bende yıllar sonra çocuklarıma, torunlarıma Arda Turan'ı anlatacağım...
3-5 kuruşa, 1-2 kuşa takımını satmadı...Galatasaray kaptanı olarak futbolu bıraktı diyeceğim...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder