3.06.2009

Kime vefa?


Bugün basında eski futbolculardan Tanju Çolak'ın açıklamalarını okuyunca irkildim.Hürriyet gazetesinden alıntımdır:

"Zonguldak'ta bugün başlayan Site Dostluk Turnuvası'nın açılışına katılan Tanju Çolak, 2000 yılında UEFA ve Süper Kupa'yı kaldıran futbolculara Galatasaray yönetiminin sahip çıkmadığını ve vefasızlık ettiğini söyledi.
"GALATASARAY'DA ARTIK ALIŞKANLIK OLMUŞ"
Bu duruma halkın da tepki gösterdiğini, kınadığını vurgulayan Çolak, "Bu durumun kabul edilir bir yanı olmadığı bir gerçek. Galatasaray'da sivrilen, Galatasaray Kulübü'nün üzerine çıkan tüm futbolcu ve teknik adamlara bu yapılıyor. Bu Galatasaray'da artık alışkanlık olmuş. Bunu çözecek, bu durumu eski haline getirip çok daha mütevazı, çok daha sahiplenen, savunan ve ailenin içine alabilecek bir yönetimin varlığı gerekiyor. Böyle olduğu sürece Galatasaray Kulübü kan kaybediyor, bana göre sevimsizleşiyor yönetimden dolayı. Ama buna bir an önce yönetim bir çözüm bulmak zorundadır. Bu formayı terletenler, bu formayı giyenlerdir zaten Galatasaray'ı bir noktaya getirenler. Ama bunlara sahip çıkılmaması da en büyük handikaptır, en büyük kötülüktür, en büyük çirkinliktir" dedi."

Lafı çok uzatmayacağım, sadece hislerimi yazacağım.Galatasaray kulübü sadece futbol takımı değildir, bir gelenektir.Galatasaray taraftarı sadece seyirci değildir, kulübüne tutkuyla bağlı bir topluluktur.Galatasaray vefa göstermesini çok iyi bilir.Metin Oktay'a futbolu bıraktıktan 40 sene, ölümünden 18 sene sonra şarkılar yazan bu taraftardır.Galatasaray bu kulübe zarar vermemiş olan, bu kulübe kalben bağlı tüm sporculara vefa göstermiştir, gösterecektir.Bülent Korkmaz'a, Hakan Şükür'e jübile yapmak isteyen Galatasaray'dır.Bunu kabul etmeyen ise futbolculardır.Dünyada hangi kulüb sırf 'vefa' olsun diye hangi futbolcuya 40 yaşına kadar sözleşme yapmıştır.Vefa ile profesyonellik karıştırılmamalıdır.İyi oynadığı dönemlerde sözleşme imzalarken profesyonel olan oyuncular, kötü oynadığında kendilerine sözleşme uzatılmayınca Galatasaray'a vefasız diyemez.Galatasaray kulübünün hiçbir futbolcusuna vefa borcu yoktur.Futbolcuların ise Galatasaray'a maddi manevi borçları vardır.Bu nedenle vefa borçlarını bir an önce ödesinler.


UEFA kupasını alan kadroya saygımız sonsuz.Ama bu kulübe zarar vermeye kalkarlarsa, gerekli tepkiyi alırlar.Güzel ayrılalım, güzel anılar kalsın hatıralarda.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder